Nachádzate sa tu

LRU prívlač - 1. kolo v 1. lige 2017

Dobojované. 1. kolo v 1. lige na pstruhovej vode je za nami. A máme sa čo učiť :)

Miesto konania

Prvý ligový pretek sa konal 13.-14.5.2017 na Studenom potoku v úseku Podbiel - Oravský Biely Potok.
Pred samotným pretekom mali organizátori hlavu v smútku. Ešte 4 dni pred pretekom z rána padal sneh a nočná teplota klesla až na -3C.
Počasie napriek zlej predpovedi na ďalšie dni vyšlo na jednotku. Okrem jednej prehánky v hornej časti trate a poldňovenu prikaleniu toku bolo všetko ako má byť.

Systém bodovania

LRU v prívlači má dva systémy bodovania. Pre pstruhové revíry platí bodovanie systémom 1 ryba / 1 bod. Na mimopstruhových vodách sa meria veľkosť rýb.
Počet tímov a pretekárov bol 12.

Priebeh preteku

V sobotu do obeda sme chytali v nasledovnom lose sektorov A6/A12 Milan Cibulka, C6/C12 Marek Miklas. V poobednaších kolách chytali zase D4/D10 Milan Lukačovič a náš nový kolega Gabriel Beňo C9/C3.
Spodné sektory A a B boli o pôvodných rybách, velkosti so 20 cm. Chytalo sa ich veľmi málo. Na sektoroch C a D sa darilo chytať už násadové pstruhy, velkosti 35 až 40 cm.

Po doobednajších kolách sme boli optimistický. Umiestnenie 3 Milan Cibulka a 5 Marek Miklas, boli z kategórie super. Náš prvý kontakt s prvou ligou a hlavne na pstruhovej vode s borcami ako su niekoľkonásobní majstri sveta bol fajn.

Hold prišlo popoludie :). A prvé neúspechy. Milan Lukačovič aj Gabo Beňo "dali za 10".

Po sobote sme so súčtom 28 boli na priebežnom 7. mieste. Ale to ešte neprišla nedela :).

Nedelný los bol nasledovný. Do obeda chytali  B12/B6 Marek Miklas, C9/C2 Milan Cibulka a po obede A9/A3 Milan Lukačovič a D7/D1 Gabo Beňo.
Výsledok bol 9 Marek Miklas a 7 Milan Cibulka. Bolo to horšie ale ešte žiadna tragédia. Poobedné kolá sa ukázali ako kritické.
Gabo Beňo zachytal 9 umiestnenie ale Milan Lukačovič bez chytenej ryby na neštastnom sektore A až 12. umiestnenie.

V celkovom hodnotení sme sa prepadli až na 11. miesto z 12 tich tímov.

Nevadí. Niečo sme sa naučili. Nabudúce to bude lepšie :). Čakajú nás ešte preteky na Kysúcej a potom na Hrone. Budú to už "jalcové" preteky a mali by sme stratu dotiahnuť. Moj optimistický odhad je tak do 7. miesta :).
Tak držte palce.

Ešte raz chcem poďakovať celému tímu aj organizátorom.
Prílohy: 
Fotogaléria: