Nachádzate sa tu

Nový formát pretekov – „Favorite jazerná pstruhová liga“

Na prelome rokov 2015 a 2016 bolo založené nové občianske združenie „Klub jazernej prívlače“ .
 

Jeho zakladateľmi sú chalani :

Branislav Pecník – predseda klubu
Martin Drgon – podpredseda klubu
David Drančák – riaditeľ pre športovú činnosť
Marián Michalka – riaditeľ kontrolnej a bodovacej komisie 
 

Počet pretekárov

Za rok 2016 je registrovaných 50 pretekárov. Nový záujemcovia sa môžu do súťaže zapojiť podaním prihlášky a prebojovaním sa cez nominačné preteky. Celkový systém nominácie je definovaný v súťažných pravidlách združenia .
 

Súťaž je rozdelená na jarné a jesenné kolá.

Jarné kolá sa absolvovali v mesiacoch marec/apríl na vodných nádržiach Pobedím, Veľké Orvište, Jestrabice, Brumov Bylnice a Polička.
Väčšina pretekov je organizovaná v rámci tzv. „openov“ (pretekov, kde sa stačí zaregistrovať u organizátora preteku a uhradiť štartovné) na súkromných vodách na Slovensku alebo v susedných Čechách. Takto si môžu zmerať sily aj neregistrovaný pretekári s členmi klubu. A prípadne sa v ďalšej sezóne uchádzať v nominácii o postup do súťaže.
 

Systém bodovania

Z celkového počtu absolvovaných pretekov sa do výsledkovej tabuľky započítava 6 najlepších umiestnení. Pričom najnižší súčet umiestnení (registrovaných pretekárov) určuje výsledne poradie.
 

Pretekári za naše mesto

Za Partizánske v roku 2016 sa súťaže zúčastňujú pretekári Marek Miklas a Milan Cibulka. Po jarných kolách sú na priebežne 7. mieste (Marek Miklas)11. mieste (Milan Cibulka).
Celkové výsledky sú dostupné tu .
 

Web klubu jazernej prívlače

Viac informácii o klube nájdete na webových stránkach http://troutarea.sk