Nachádzate sa tu

Veľká cena Čerenca Vrbové 2015

Dňa 17.10.2015 sa konal 15. ročník ceny Čerenca.
Počet účastníkov bol 224. Chytalo sa na 4. kolá po 1 hodine čistého času. Na rotáciu bolo 15 minút. Bodovalo sa systémom merania 1mm = 1 bod. Po každom kole sa spočítal počet umiestnení.

Pretekov sme sa zúčastnili v zostave Marek Miklas a Milan Cibulka.

Priebeh podujatia

Vylosovali sme si "dvoj štand (dve miesta vedľa seba)". Čo až tak v konečnom vyznení nebola pravda, keďže 3x sme boli od seba vzdialený aj 30 metrov. Buď nás rozdelil porast brehu alebo topografia brehu (záliv s rákosím a vynechané lovné miesta). Aby sme mohli chytať pri sebe a mohli zvoliť čo najúspešnejšiu taktiku to zlyhalo. Celý čas fúkal pomerne silný vietor. Breh od penziónu Čerenec bol z rána vyfúkaný a temer bez úlovku. Posun medzi štandmi bol cca 50 miest. Takže prvé dve kolá sme chytali na nevýhodnejšej strane.

V prvom kole Marek chytil 2 ostriežov potom čo sa mu ukázali pod brehom medzi kameňmi. Jeden mal 32 cm a druhý 23cm. Mne sa nedarilo, podsekol som len zubáča asi 5m od brehu. Neprispôsobil som taktiku miestu. Je pravdepodobné že tam bolo zubáčov viac a mal som sa na ne zamerať.

V druhom kole Marek asi v 3/4 kola skúšal prechytať štand medzi stromami ťažšou gumou. Cielovka bola šťuka. Namiesto šťuky mu to zobral zubáč asi 50cm. Na mojom štande to bola čistá zabahnená plytká planina. Skúšal som duháka na dlhé hody, šťuku, zubáča aj ostrieže. Bez úspechu. V tomto kole mali aspoň minimálnu šancu zachytať pretekári v závetrí. Na otvorenej vode to boli samé nuly. V tomto je jazero lotéria.

Tretie kolo. Po obednej prestávke sme sa premiestnili na opačný breh priehrady. Konečne do zavetria a aspoň trochu hlbšej vody. Okamžite to bolo vidieť na záberoch. Všetci pretekári mali minimálne 3 zábery. Marek po slabšom štarte v tomto kole sa chytil a s 5 timi rybami bol max. spokojný. Ja som konečne videl aj rybu. Kolo som ukončil so 4-mi úlovkami.

Štvrté kolo. Opäť sme chytali ďaleko od seba. Marek chytil 2 štuky a 3 dukákov. Ja som zapísal len 1-ho duháka. Tvrdohlavo som chytal na najtuhší prút čo mam a to zrejme bola chyba. Spadli mi s neho 3 duháky.

Celkové umiestnenie

1. Vančík Jozef
2. Patrnčiak Dušan
3. Miklas Marek - Partizánske !!!
...
123. Cibulka Milan - Partizánske

Marek Miklas - priebežná bilancii a za rok 2015 - jazero

Marek ma dlhodobo super výsledky na tejto vode. v roku 2014 obsadil 7 miesto. Naviac toho roku absolvoval viacero jazerných pretekov s umiestnením do 7 miesta!!! (ani nie 10 :D).

Striebornica 4/2015 - poslední miesto, väčšina pretekárov nič nechytila (extrémne počasie - prvý pretek v roku)
Jestrabice 4/2015 - 2. miesto (z cca 80 pretekárov)
Puchov 10/2015 - 7. miesto (z cca 80 pretekárov)
Čerenec 10/2015 - 3. miesto (z cca 224 pretekárov)

Milan Cibulka - priebežná bilancii a za rok 2015 - jazero

Jestrabice 4/2015 - 4. miesto (z cca 80 pretekárov)
Puchov 10/2015 - 17. miesto (z cca 80 pretekárov)
Čerenec 10/2015 - 123. miesto (z cca 224 pretekárov) - po dvoch 0 ma ešte aj seklo v krížoch :D

Zhodnotenie

Marek Miklas - dlhodobo dosahuje slušné výsledky ako na jazere tak aj na rieke v súťaži. V druhej lige budeme musieť ešte poriadne zabrať aby sme sa udržali a otrkali aj so silnejšími súpermi.
Milan Cibulka - napriek tomu že chytám závodne len jeden rok si mylím, že sa nemam za čo hambiť :) .

Maši ostatní kolegovia z teamu Partizánske na mimo ligových pretekoch témer neštartovali. 
 
Fotogaléria: