Nachádzate sa tu

Správa o športovej činnosti, niektoré výsledky za rok 2017 a termínové kalendáre pre rok 2018

Vážení športoví priatelia!
 
     Vo vedení našej MO SRZ sme  rozhodli o zlepšení informovanosti našich členov aj v  športovej oblasti. Športovo-vzdelávaciu činnosť zastrešuje člen výboru MsO  p Miroslav Legéň v spolupráci s podpredsedom MsO p Oliverom Velšicom a ďalším členom výboru p. Jánom Darnádym.

Na úvod by som načrel do  histórie a spomenul niektorých  členov, ktorí  reprezentovali našu MsO a teda aj naše mesto či  okres  v minulosti, a to páni Michal Mentel, p. Tibor Krómel, p. František Kováč, p. Ivan Buček, p. Tibor Kovalovsky, p. Anton Podmaník, p. Rudolf Kurkin, p. Július Legéň. Za ich reprezentovanie a zviditeľnenie našej organizácie i mesta  im patrí veľká vďaka, rovnako ako aj za ich ochotu odovzdať nám mladším cenné skúsenosti a rady do života nielen toho rybárskeho.

Aj ich zásluhou môžeme konštatovať že v súčasnosti máme tri súťažné družstvá.

Jedno družstvo LRU- prívlač, ktorí chytajú najvyššiu slovenskú súťaž  1. ligu. Družstvo je v zložení: Marek Miklas, Igor Miklo, Milan Lukačovič, Michal Smatana a Milan Cibulka.

Ďalšie dve družstvá LRU-mucha chytajú 2. ligu a divíziu A.

2. ligu chytajú v zložení: Miroslav Legeň, Róbert Hrdý, Erik Takács, Ján Darnady, Peter Bulák a Oliver Velšic.

Divíziu A chytajú v zložení: Martin Špirko, Zdenko Janček, Lubor Kulhavý, Mário Podmaník, Rudolf Kurkin, Štefan Kohýl.

     V našich muškárskych radoch máme aj kapacitu svetového formátu, p. Mária Podmaníka, ktorý je v súčasnosti prezidentom celosvetovej muškárskej federácie FIPS-Mouche, čo nás zviditeľňuje a sme na to hrdí, čo nás veľmi teší.

Partizánski nadšenci – rybári loviaci výhradne na umelé mušky poriadajú každý rok v mesiaci jún muškárske závody na našej krásnej rieke Nitra  pod názvom „Baťovianska muška-memoriál Antona Podmaníka“ pod záštitou . primátora mesta Partizánske pána Jozefa Božika. Tieto preteky sú započítavané do rebríčka slovenských muškárov.

Na tejto  stránke Vás budeme informovať o pripravovaných športových aktivitách ako aj výsledkoch našich tímov.

     Tak ako nám prišli vhod dobré rady a skúsenosti , tak aj mi sa snažíme prostredníctvom vstupných školení ale aj práce s mladými začínajúcimi rybármi , vychovať  mladých nadšencov , potencionálnych reprezentantov  aby sme mali komu predať žezlo tejto krásnej športovej záľuby. Práca s deťmi mládežou je naša priorita. Máme krúžok mladých rybárov, v ktorom to nefunguje celkom k našej  spokojnosti aj napriek tomu že lektorov a učiteľov robia práve naši najlepší pretekári. Sme si vedomí že  Výchova mládeže k rybárstvu a ochrane prírody je základom budúcich úspechov.

Miroslav Legéň
Člen výboru MsO SRZ Partizánske
Zodpovedný za športovú a vzdelávaciu činnosť
 
Výsledky súťaží LRU mucha za rok 2017 divízia jar 
SÚŤAŽ DRUŽSTIEV       CELKOVE VYHODNOTENIE JEDNOTLIVCOV
Por. Meno Družstvo Poč. Deň č. 1
Body
Por. Poč. Deň č. 2
Body
Por. Suma
Poradí
Body Počet
rýb
Max
ryba
ATP
1 Žiak Milan ml. Trnava B 9 6380 2 6 4460 1 3 10840 15 398 0
2 Ján Darnady Partizánske B 17 11000 1 5 3200 3 4 14200 22 361 0
3 Mrišo Miloš Považská Bystrica B 8 4860 3 7 4140 1 4 9000 15 358 0
4 Miroslav Legéň Partizánske B 7 4380 3 6 3420 1 4 7800 13 360 0
5 Ladislav Drahovský Piešťany 14 8760 1 4 2600 4 5 11360 18 360 0
6 Ivan Kuna Piešťany 7 4980 3 6 4220 2 5 9200 13 376 0
7 Tomiš Peter Stará Turá B 6 4720 4 6 3940 2 6 8660 12 417 0
8 Cviček Patrik Žilina B 6 4440 2 2 1540 5 7 5980 8 360 0
9 Jozef Dauda Dolný Kubín C 3 2140 5 6 4280 3 8 6420 9 333 0
10 Špirko Martin Partizánske A 5 3620 1 3 2080 7 8 5700 8 380 0
11 Branislav Elischer Piešťany 3 1680 6 4 2580 2 8 4260 7 330 0
12 Tibor Ferjančík Dolný Kubín C 5 3540 6 5 3300 3 9 6840 10 370 0
13 Oliver Velšic Partizánske B 9 5320 2 2 1340 7 9 6660 11 325 0
14 Dulovec Igor Námestovo B 7 4940 4 2 1540 5 9 6480 9 420 0
15 Gavač Ivan Stará Turá B 6 3660 5 3 2120 4 9 5780 9 407 0
16 Pohronský Henrich Nová Baňa 6 4700 1 1 520 9 10 5220 7 372 0
17 Marek Mäsiar Dolný Kubín C 2 1540 7 4 2300 3 10 3840 6 362 0
18 Závodný Matuš Námestovo B 1 640 10 7 5200 1 11 5840 8 385 0
19 Lachký Ivan Nová Baňa 2 1160 8 5 3660 4 12 4820 7 370 0
20 Prostredný Michal Žilina B 5 3420 2 1 620 10 12 4040 6 431 0
21 Stehlík Martin Námestovo B 2 1480 8 3 2100 4 12 3580 5 336 0
22 Zbyvateľ Richard Trnava A 3 1980 5 1 720 7 12 2700 4 322 0
23 Gavač Matej Stará Turá B 1 560 11 7 4580 2 13 5140 8 360 0
24 Vecel Vladimír st. Považská Bystrica B 5 3600 6 2 1300 7 13 4900 7 350 0
25 Závodný Rastislav Námestovo B 6 3620 5 1 800 9 14 4420 7 345 0
26 Vitek Tomáš Trnava B 1 740 9 4 2760 6 15 3500 5 342 0
27 Martin Donoval Banská Bystrica 3 1860 6 2 1480 9 15 3340 5 325 0
28 Erik Takač Partizánske B 4 2920 3 0 0 12 15 2920 4 362 0
29 Robo Studený Piešťany 2 1420 7 2 1500 8 15 2920 4 355 0
30 Zbyvateľ Adrián Trnava A 1 620 10 4 2220 5 15 2840 5 251 0
31 Glinda Ladislav Trnava A 4 2940 7 1 740 9 16 3680 5 346 0
32 Podmaník Mário Partizánske A 4 2500 4 0 0 12 16 2500 4 320 0
33 Podhorský Branislav Trnava A 4 2440 4 0 0 12 16 2440 4 279 0
34 Hrdý Robert Partizánske B 0 0 12 5 3320 5 17 3320 5 362 0
35 Miroslav Skladaný Banská Bystrica 1 820 11 2 1440 6 17 2260 3 355 0
36 Leo Avdič Banská Bystrica 2 1360 9 1 720 8 17 2080 3 335 0
37 Gorog Martin Trnava B 1 640 11 2 1400 6 17 2040 3 375 0
38 Tomáš Šiška Banská Bystrica 2 1160 9 1 860 8 17 2020 3 375 0
39 Kurkin Rudolf Partizánske A 0 0 12 3 2180 6 18 2180 3 318 0
40 Ottinger Viliam Trnava B 2 1340 8 1 600 10 18 1940 3 342 0
41 Štempel Štefan Žilina B 5 3240 7 0 0 12 19 3240 5 350 0
42 Miroslav Kajan Dolný Kubín C 3 1640 9 1 540 10 19 2180 4 240 0
43 Kupec Martin Žilina B 4 2900 8 0 0 12 20 2900 4 350 0
44 Kulhavý Ľuboš Partizánske A 1 740 12 1 740 8 20 1480 2 320 0
45 Ďurček Jozef Nová Baňa 2 1520 10 0 0 12 22 1520 2 350 0
46 Vecel Vladimír ml. Považská Bystrica B 2 1300 10 0 0 12 22 1300 2 298 0
47 Švancara Ján Stará Turá B 0 0 12 0 0 12 24 0 0 0 0
47 Horínek Ľubomír Považská Bystrica B 0 0 12 0 0 12 24 0 0 0 0
47 Šichta Marek Žilina B 0 0 12 0 0 12 24 0 0 0 0
50 Mašek Martin Nová Baňa 0 0 12 0 D 13 25 0 0 0 0
  
Výsledky súťaží LRU mucha za rok 2017 divízia jeseň
SÚŤAŽ DRUŽSTIEV         CELKOVE VYHODNOTENIE JEDNOTLIVCOV
Por. Meno Družstvo Poč. Deň č. 1
Body
Por. Poč. Deň č. 2
Body
Por. Suma
Poradí
Body Počet
rýb
Max
ryba
ATP
1 Lubor Kulhavý Partizánske A 24 12780 1 13 6820 1 2 19600 37 289 0
2 Ladislav Glinda Trnava A 34 17780 1 6 4560 2 3 22340 40 457 0
3 Brano Elischer Pieštany 16 9460 1 19 10280 2 3 19740 35 317 0
4 Róbert Studený Pieštany 26 14100 2 8 4120 3 5 18220 34 420 0
5 Miroslav Skladaný Banská Bystrica 12 7620 3 12 6080 2 5 13700 24 432 0
6 Ivan Lachký Nová Bana 23 13220 3 4 2400 4 7 15620 27 423 0
7 Martin Mašek Nová Bana 14 7840 2 7 3720 5 7 11560 21 345 0
8 Jozef Durcek Nová Bana 3 1620 7 21 11000 1 8 12620 24 294 0
9 Marek Mäsiar Dolný Kubín C 12 7620 4 8 4860 4 8 12480 20 400 0
10 Tibor Ferjancík Dolný Kubín C 10 5100 5 4 2700 3 8 7800 14 401 0
11 Miroslav Legen Partizánske B 10 5460 3 4 2260 5 8 7720 14 315 0
12 Richard Zbyvatel Trnava A 10 5160 4 4 2560 4 8 7720 14 308 0
13 Martin Gorog Trnava B 8 5060 6 5 3480 2 8 3480 13 315 0
14 Martin Špirko Partizánske A 21 9840 4 4 2320 5 9 12160 25 303 0
15 Michal Prostredný Žilina B 6 3600 2 5 2440 7 9 6040 11 312 0
16 Ján Darnady Partizánske B 5 2620 3 6 3040 6 9 5660 11 251 0
17 Oliver Velšic Partizánske B 7 3640 9 9 5200 1 10 8840 16 301 0
18 Miloš Mrišo Považská Bystrica B 14 7640 1 2 1080 9 10 8720 16 330 0
19 Martin Donoval Banská Bystrica 5 2720 10 14 8040 1 11 10760 19 307 0
20 Ivan Gavac Stará Turá B 4 3100 8 9 4900 3 11 8000 13 446 0
21 Tomáš Šiška Banská Bystrica 15 8140 6 2 1100 6 12 9240 17 292 0
22 Martin Stehlík Námestovo B 16 6060 2 1 680 10 12 6740 17 290 0
23 Róbert Hrdý Partizánske B 5 3560 7 6 3460 6 13 7020 11 435 0
24 Igor Dulovec Námestovo B 1 680 10 11 5860 3 13 6540 12 305 0
25 Adrian Zbyvatel Trnava A 6 3840 6 5 2620 7 13 6460 11 315 0
26 Henrich Pohronský Nová Bana 8 4160 7 4 2000 6 13 6160 12 245 0
27 Mário Žiak Trnava B 3 1460 8 7 3680 5 13 5140 10 217 0
28 Ján Švancara Stará Turá B 2 1320 9 6 3760 4 13 5080 8 305 0
29 Martin Kupec Žilina B 15 7640 7 2 1000 7 14 8640 17 270 0
30 Peter Beluský Trnava A 4 2460 4 4 2040 10 14 4500 8 300 0
31 Ladislav Dahovský Pieštany 10 5700 5 3 1600 10 15 7300 13 290 0
32 Leo Avdic Banská Bystrica 4 1980 6 4 2300 9 15 4280 8 320 0
33 Zdenko Jancek Partizánske A 6 4000 8 3 1720 8 16 5720 9 315 0
34 Ivan Kuna Pieštany 6 3340 9 3 1980 7 16 5320 9 308 0
35 Miroslav Rusinko Námestovo B 16 9520 5 0 0 12 17 9520 16 410 0
36 Lubomír Horínek Považská Bystrica B 4 2400 5 2 1060 12 17 3460 6 325 0
37 Milan Žiak ml. Trnava B 3 1800 10 4 1940 8 18 3740 7 286 0
38 Viliam Ottinger Trnava B 5 2880 10 1 740 8 18 3620 6 316 0
39 Vladimír Vencel st. Považská Bystrica B 3 1940 9 3 1620 9 18 3560 6 332 0
40 Matej Gavac Stará Turá B 12 6420 8 0 0 12 20 6420 12 316 0
41 Rudolf Kurkin Partizánske A 0 0 12 4 2380 8 20 2380 4 342 0
42 Marek Knaze Žilina B 3 1520 11 1 680 10 21 2200 4 290 0
43 Pavol Michalec Stará Turá B 0 0 12 1 520 9 21 520 1 205 0
44 Štefan Štempel st. Žilina B 3 1800 11 2 1220 11 22 3020 5 302 0
45 Mario Štubendek Dolný Kubín C 0 0 12 1 480 10 22 480 1 185 0
46 Miroslav Kajan Dolný Kubín C 0 0 12 4 1980 11 23 1980 4 205 0
47 Vladimír Vencel ml. Považská Bystrica B 3 1540 11 0 0 12 23 1540 3 220 0
48 Jozef Dauda Dolný Kubín C 1 660 11 0 0 12 23 660 1 279 0
49 Peter Tomiš Stará Turá B 3 1520 12 1 480 12 24 2000 4 205 0
50 Stefan Krizo Dolný Kubín C 2 1220 12 0 0 12 24 1220 2 285 0
51 Rastislav Závodny Námestovo B 1 640 12 0 0 12 24 640 1 268 0

Výsledky divízie A, rok 2017
    LRU-MUCHA DIVÍZIA sk. A 2017      
    JAR   JESEŇ   Konečné výsledky
ZO SRZ Umiest. C I P S
B o d y
Umiest. C I P S
B o d y
Umiest. C I P S
B o d y
Poradie
Partizánske B 25 34 900 40 29 240 65 64 140 1
Piešťany 33 27 740 39 50 580 72 78 320 2
Trnava A 59 11 660 38 41 020 97 52 680 3
Nová Baňa 69 11 560 35 45 960 104 57 520 4
Dolný Kubín C 46 19 280 60 24 620 106 43 900 5
Partizánske A 62 11 860 47 39 860 109 51 720 6
Banská Bystrica 66 9 700 43 37 980 109 47 680 7
Trnava B 53 18 320 57 21 040 110 39 360 8
Námestovo B 46 20 320 66 23 440 112 43 760 9
Stará Turá B 52 19 580 65 22 020 117 41 600 10
Žilina B 58 16 160 66 19 900 124 36 060 11
Považská Bystrica B 63 15 200 68 17 280 131 32 480 12

Výsledky súťaží LRU mucha za rok 2017 Baťovianská muška
SÚŤAŽ JEDNOTLIVCOV               CELKOVE VYHODNOTENIE
        Pretek č. 1 a 2     Pretek č. 3 a 4   Suma   Počet Max  
Por. Meno Družstvo Pret Poč. Body Por. Pret Poč. Body Por. Poradí Body rýb ryba ATP
1 Martin Špirko PE 2 B 10 5940 1 3 A 6 4260 1 2 10200 16 405 0
2 Martin Bachleda Dolný Kubín 1 B 9 5980 1 4 A 5 3000 1 2 8980 14 355 0
3 Ján Darnady PartizánskeB 1 A 8 5200 1 4 B 5 3100 1 2 8300 13 347 0
4 Ľubor Kulhavý PE 2 A 11 7260 1 3 B 3 1900 4 5 9160 14 350 0
5 Štefan Kohýľ Partizánske 2 A 6 3460 3 3 B 4 2820 2 5 6280 10 385 0
6 Zdeno Janček PE 2 A 5 3280 4 3 B 5 2920 1 5 6200 10 322 0
7 Miroslav Legéň PartizánskeB 1 A 6 4300 2 4 B 2 1220 3 5 5520 8 340 0
8 Milan Guba Partizánske 1 A 5 3020 3 4 B 2 1240 2 5 4260 7 353 0
9 Július Legéň Partizánske 1 B 3 1800 4 4 A 4 2320 2 6 4120 7 285 0
10 Jaroslav Rozhoň Košice 1 B 3 1840 3 4 A 1 680 3 6 2520 4 283 0
11 Erik Takáč PartizánskeB 2 B 1 640 5 3 A 5 3280 2 7 3920 6 355 0
12 Rastislav
Devečka
Liptovský
Mikuláš
2 B 3 1940 3 3 A 1 720 4 7 2660 4 380 0
13 Tibor Ferjančík Dolný Kubín 2 A 5 3900 2 3 B 2 1300 6 8 5200 7 372 0
14 Marián Hrenák Púchov 2 B 5 3260 2 3 A 1 520 7 9 3780 6 343 0
15 Mário Podmaník PE 1 A 2 1340 5 4 B 1 880 4 9 2220 3 381 0
16 Peter Bujna Dolný Kubín 2 A 2 1080 5 3 B 3 1800 5 10 2880 5 265 0
17 Marek Kováčik Brezno 2 B 3 1620 4 3 A 1 620 6 10 2240 4 260 0
18 Peter Bulák Partizánske 1 B 3 1900 2 4 A 0 0 8 10 1900 3 350 0
19 Jozef Karafa Zvolen 2 A 0 0 8 3 B 4 2460 3 11 2460 4 320 0
20 Jerguš Chrenko Zvolen 2 B 1 500 6 3 A 1 680 5 11 1180 2 290 0
21 Teo Havlík Dolný Kubín 2 B 0 0 8 3 A 1 780 3 11 780 1 340 0
22 Michal Michálek Púchov 1 A 2 1320 6 4 B 1 520 6 12 1840 3 310 0
23 Vladimír Buc Bratislava 1 A 3 1820 4 4 B 0 0 8 12 1820 3 320 0
24 Gabriel Liška Brezno 1 B 0 0 8 4 A 1 540 4 12 540 1 213 0
25 Róbert Hrdý PartizánskeB 1 A 1 740 8 4 B 1 640 5 13 1380 2 316 0
26 Oliver Velšic PartizánskeB 1 B 1 840 5 4 A 0 0 8 13 840 1 364 0
27 Rudolf Kurkin PE 1 B 1 780 6 4 A 0 0 8 14 780 1 340 0
28 Leo Avdič Banská
Bystrica
2 A 1 600 6 3 B 0 0 8 14 600 1 245 0
29 Ivan Lahký Nová Baňa 1 A 1 780 7 4 B 0 0 8 15 780 1 336 0
30 Filip Mrázik Púchov 2 A 0 0 8 3 B 1 620 7 15 620 1 255 0
31 Jozef Ďurček Nová Baňa 1 B 1 540 7 4 A 0 0 8 15 540 1 215 0
32 František
Ferjančík
Dolný Kubín 2 B 0 0 8 3 A 0 0 8 16 0 0 0 0

Termínový kalendár LRU - Mucha na rok 2018


Termínový kalendár LRU - Prívlač na rok 2018
Termínový kalendár LRU-Prívlač na rok 2 0 1 8
A. MEDZINÁRODNÉ
DÁTUM PRETEK MIESTO ÚČASŤ GARANT
RADY
  Trout Union Cup I.      
  Trout Union Cup II.      
  Medzinár. pohár Bosna a Hercegovina    
24.-27.5. MS národov Bosna a Hercegovina    
14.-16.9. Európsky pohár v lovedravých rýb Púchov    
  Medzinár. majstrovstvá ČR
juniorov
     
22.-23.9. Medzinár. majstrovstvá ČR Svratka    
B.CELOŠTÁTNE – POSTUPOVÉ
DÁTUM PRETEK MIESTO ROZHODCA GARANT
  I. liga      
12.-13.5. 1. dvojkolo Rieka Poprad –Svit ( L.
Mikuláš – P. Horňák, V.
Kožuškanič)
   
7.-8.7. 2. dvojkolo Hron-Želiezovce ( T. Nagy,
M. Rojtáš)
   
18.-19.8. 3. dvojkolo Váh-Nové Mesto ( D.
Patrnčiak)
   
  II. liga      
26.-27.5. 1. dvojkolo Revúca – Ružomberok (Ľ.
Liška)
   
25.-26.8. 2. dvojkolo Laborec - Humenné ( P.
Bača)
   
15.-16.9. 3. dvojkolo Hron Zvolen- Trnava( M. Nič)    
  Divízia      
  1. dvojkolo      
  2. dvojkolo      
    MAJSTROVSTVÁ SR    
23.-24.6. MM SR seniorov Studený potok – Námestovo    
         
    ( M. Kosmeľ)    
30.6. MM SR juniorov a kadetov Kysuca + jazero ( L. Hollý)    
  Pohárové preteky      
10.3. Lysá hora ( R. Hatala)    
17.3. Daiwa cup I. Brumov Bilnice ( Václavík)    
24.3. Daiwa cup II. Striebornica ( Mrázik)    
  Prešovský jalec Torysa- Prešov    
8.9. Pohár rieky Revúca Revúca ( L. Liška)    
13.10. Púchovský pstruh Hoštiná- Púchov    
20.10. Východniarska plandavka VN Bor Továrne    
21.10. Podvihorlatský dúhak VN Slovenská Volová ( P.
Bača)
   
3.-4.11. Ondavská rotačka Ondava (Hatala)    
10.11. Horehronská hlavátka (J. Lehocký)    
  Pohárové preteky
juniorov
     
  GUNKI CUP - juniori      
  ROBINSON SPINNING CUP
- juniori
     
  Novomestský pohár - juniori      
    Iné akcie    
14.10. Sports Spinning Cup juniori Čerenec- Vrbové    
20.10. Pohár Čerenca Čerenec- Vrbové    
  Boat Cup Tour Zemplínska Šírava    
  Boat Cup Tour Oravská priehrada    
  Hustopečský pohár ČR    
2.-4.3. Fishing show Trenčín    
  Trade show ČR Jihlava    
  Trade show SR